fastshare
USB 2 na základní desce nejdou.
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 17:44





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 USB 2 na základní desce nejdou. 
Autor Zpráva
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

orhore píše:
...Použij tedy port PS2 a k tomu nějakou starou klávesnici s tímto konektorem....

To už jsem ti psal pár příspěvků výše. Problém je ten, že usb porty musí fungovat i mimo systém windows. Jinak v biosu se bez myši obejdeš, tak si můžeš vše zkontrolovat.

V položce "Integrated Peripherals" najdeš nastavení pro USB porty. Zkontroluj, případně nastav dle obrázku níže:

Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Pokud i přesto ti ty porty nejedou, tak je prostě chyba buď na desce, nebo v nějakém šluslém přívodu na externí porty a nebo stále je možná chyba ve zdroji, či špatném konektoru napájení. Nicméně ten reset biosu bych také provedl.

Více není možné poradit.


Naposledy upravil orhore dne 19 črc 2018, 18:11, celkově upraveno 1

06 led 2018, 15:51
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Nic Všechno odzkoušený,dokonce jsem koupil novej zdroj,nic,tak bych řekl že to bude ta deska,ale furt mě nejde na rozum že to tak najednou šlehlo.Takovech výpadků bylo a nic!!!Ale to je fuk,Prostě se stalo tak hold půjdem dál.Všem moc děkuji za pomoc a jestli někoho bude zajímat jak to dopadlo tak dám vědět.
PS:Ale jsou to docela nervy...


07 led 2018, 21:05
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Samozřejmě napiš jak jsi dopadnul pokud si nakonec pořídíš novou desku. Tu starou nevyhazuj. Klidně ji nabídni někde na bazaru s poznámkou nefunkčních usb portů. Je dost možné, že ji nějaký nadšenec koupí na pár peněz :)


07 led 2018, 22:02
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Je to neskutečný ale já jsem to zprovoznil.USB3 fungujjí při startu,USB2 všechny fungujou též(zatím).Mám objednanou novou desku,mám to zrušit nebo si ju nechat do zálohy kdyby něco?A jak se mě to povedlo??Tvrdej restart biosu vyzkratovánim CMOS nebo jak se to píše,šroubovákem.Vyndával jsem jen baterku protože jsem to CMOS nemohl najít,ale baterka nějak nefungovala,až ten zkrat pomohl.Je to neuvěřitelný ale je to tak.Na jak dlouho nevím ale opět všem děkuji hlavně orhore.KLaním se.


08 led 2018, 15:29
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

No vidíš, že nebylo marné trochu snahy :). Ale ten reset biosu se dělá jumperem, který se přehodí do jiné polohy na dobu min 10 vteřin. PC musí být jednoznačně odpojeno od napájecí sítě. Některé pc mají mikrospínač, který funguje stejným způsobem. Baterka se dá také vyjmout aby se resetnul bios, ale také na delší dobu, než vypadne napětí nakumulované na kondenzátorech. Tím šroubovákem jsi to urychlil - vybil jsi kondenzátory.
Jakou desku jsi vlastně objednal? To se těžko rozhoduje zda si ji nechat do zálohy. Já třeba mám také podobnou sestavu a neuvažuju o nějaké záloze kdyby něco. Pokud by mi odešla deska, tak bych už šel asi do něčeho nového. Každý má ale jiný pohled na věc. Stačí aby MS něco rozhodnul v rámci OS a změna HW tě i tak nemine.


08 led 2018, 16:44
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Objednal jsem si ten Asus co jsi mě doporučil ale taky si říkám že bych asi šel do něčeho novýho.Ono se to může rozběhnout a ještě dva roky fungovat a deska mě někde shnije a bude po záruce a shánět potom komponenty do této desky by už byl asi problém.Zruším ji.Co tvůj názor na PC.Nechat sestavit u firmy nebo sestavit sám?


08 led 2018, 17:39
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Sestavení pc u firmy je sázka na jistotu, že vše pojede a ty nemusíš nic řešit. Problém je navýšení ceny, ale i kvalita sestavení - většinou špatně vyvázaná kabeláž, která brání proudění vzduchu apod.
Individuální sestavení je hlavně pro ty, kteří tomu rozumí, baví je to a umí si poradit v případě problémů při oživování pc.
Musíš si odpovědět sám co bude lepší variantou pro tebe.


08 led 2018, 20:08
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

No sestavit bych to asi dokázal,sestavil jsem asi 3 PC prodal páč jsem chtěl lepší a ty PC stále kámošom fungujou,ale to je tak no hodně let zpátky,byl jsem mladší víc jsem s o to zajímal ruce byly jistější teď už je to o dost horší ,čas,klepatura ruk,oči atd. vloni mě bylo 50 takže žádnej šlágr.Ale neřikám že bych to nechtěl zkusit.


09 led 2018, 18:01
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

No vidíš a já jsem ještě o pár roků starší :D. V pohodě. Když se nespěchá a dělá se s rozmyslem, tak se dá vše sestavit bez problému s funkčností.


09 led 2018, 19:12
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

No to už dnes asi nedokážu.prostě jsou problemy a nervy .Toto poslední pc jsem si nechal sestavit v Alza ale žádnej šlágr.Něco jsem jsem s něma snažil řešit ale pak jsem se na to vysral a udělal si to sám smozřejmě v záruce takže:::Na druhou stranu když si to zkur... sám můžu nadávat jenom sobě a je to možná lepší.Práci čest ať se daří a dík za všechno.


09 led 2018, 20:45
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze