fastshare
USB 2 na základní desce nejdou.
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 29 bře 2024, 00:09





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 USB 2 na základní desce nejdou. 
Autor Zpráva
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek USB 2 na základní desce nejdou.

Ahoj.Nevím jestli to přesně popíšu.Název základní desky Gigabyte GA-Z68XP-UD3 .Přestali mě fungovat všechny usb2 řadiče na základní desce i usb2 ve předu,čtečka karet,dvě usb2 součást skříně.Dvě usb3 vzadu na základce jdou,jenže se z nich nedostanu do biosu ani nespustím tabulku pro výběr bootování protože to na mačkání kláves nefunguje až naběhne systém.Poradí někdo.Tuším že je v řiti základka ale chci si být jistej.Jo ještě jsem zapoměl že vypadl proud ale to před tím kolikrát a nic.Jestli to bude na novou základku poradí nekdo nějakou podobnou aby měla hlavně hodně vstupů usb.Díky za případné rady.


29 pro 2017, 15:08
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

To je velmi divné, že nefungují žádné USB2. Řadič je totiž součásti chipové sady. USB3 řadič je samostatný, protože v době vydání ho intel do své čipovky neintegroval. Předpokládám, že usb2 nefungují ani při startu pc. Nicméně i ten USB3.0 by měl být funkční při startu pc. Použij tedy port PS2 a k tomu nějakou starou klávesnici s tímto konektorem. Pak vše zkontroluj v biosu. Ještě zkusit reset biosu, pokud to nepomůže.

Novou podobnou desku koupíš jen ztěží. Musel bys kupovat i nový procesor, případně i paměti. Zkusit bazary, ale je to bída.


31 pro 2017, 12:22
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Dík za reakci,deska má sice socket 1155,já myslím že desky socket 1151 sehnat jdou a si myslím já, bych svůj procesor a ostatní komponenty dal ne?Nebo se mýlím.Díky.Jak jsem tak pročítal různé diskuse tak psali buď deska nebo zdroj,a právě něco na ten způsob že usb 2 řadič je součásí čipové sady takže stačí zkrat na jednom a nejde žádný ale nerozumím tomu.Ještě jednou děkuji za ochotu.
PS:Přeci nebudu kupovat novej stroj když ostatní funguje.To ten starej a novej rok pěkně začíná ku....!!


31 pro 2017, 13:10
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Ne, nový socket znamená i nový procesor. Počet a funkce pinů jsou odlišné, takže bych to ani nezkoušel. Ty máš čipovou sadu Z68, která byla nejlepší v době vydání 6 generace. Co jsem se tak díval na nabídky, tak Z68 nikde. Jen P67, H67, H61.
Nevím při jaké operaci ti přestaly fungovat ty USB2.0 porty. Někteří solidnější výrobci mají samostaně chráněné porty v případě zkratu, ale také ne. Asi bych prošel celou základní desku, zkontroloval opticky zda něco není poškozené a také zkusil jiný zdroj. To je nejporuchovější komponenta.


31 pro 2017, 17:03
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Dík za odpověď,šťastnej novej rok,ne pro me ku....ale ještě se zeptám proč teda u základních desek píšou podporuje intel core i3,i5,i7 atd.
No nechápu to ale přesto dík.Musím jít spát zejtra jdu do zaměstnání tak abych se trochu vyspal.


01 led 2018, 01:24
Profil
Private
Private

Registrován: 19 zář 2013, 15:13
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Jestli jsi ochotný jít do použité desky tak se mrkni na e-bay. Tam jich je několik přímo tohoto typu. Ale jak říkám, je to použité zboží i když s portálem se dá reklamace řešit celkem jednoduše.
Mimochodem core i3; i5 a i7 nemusí být různé procesory. Posledních pár let je to označení výkonnostně různých variant téhož. Takže v současnosti máš třeba Kaby Lake v těchto třech verzích lišících se výkonem a cenou a přitom ti budou pasovat do stejného socketu. A stejné to bylo i u Sky Lake a u předchozích procesorů několik let zpátky.

norad


01 led 2018, 08:05
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

fixon píše:
Dík za odpověď,šťastnej novej rok,ne pro me ku....ale ještě se zeptám proč teda u základních desek píšou podporuje intel core i3,i5,i7 atd.

Označení, že podporuje tyhle procesory je všeobecné. Takhle se označují procesory od dob kdy byly vymyšleny tyhle řady. Bohužel socket je to co je odlišuje. Že se to nezmiňuje u prodávaných desek je věc druhá.

Pokud bys chtěl i tak novou desku, tak jedině s jiným čipsetem:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Velmi slušně tam vypadá Asus P8P67. Pokud bys chtěl opět gigabyte, tak verze s čipsetem Q77 je pro procesory Ivy Bridge, ale měly by tam fungovat i procesory Sandy Bridge. Můžeš svůj procesor pohledat v tomhle přehledu:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Ale ten asus mi přijde sympatičtější i co se týče konektorů SATA, chlazení apod. Je to více propracované.
Vlastně jsi ani nenapsal jaký konkrétní procesor máš. Přesně to zjistíš utilitkou CPU-Z:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


01 led 2018, 15:36
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Díky za ochotu..Mám:Intel Core i5 2500K- Sandy Bridge.Ještě jsem dnes zjistil že když připojím externí HDD do usb kontrolka na disku se rozsvítí a disk začne hučet a nabíhat ale asi po 5 sekundách zhasne,tak si říkám jestli to opravdu nebude zdrojem že nezvládá napájet,nevím jak to napsat sorry.Jinak to zkusím vše prozkoumat.Jak poznám že deska podporuje můj procesor?Ještě zkusím někde vypůjčit zdroj a zkusím to.Jsem jen obyčejnej vidlák tak jsem v tomto trochu pomalejší.Díky.


01 led 2018, 20:45
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Ten jiný zdroj určitě vyzkoušej. Zdroje jsou nejporuchovější věcí v pc.
V té nabídce základních desek z heureky co jsem ti tam postnul, tak všechny desky podporují tvůj procesor. Akorát u čipsetu Q77 jsem si nebyl jistý, protože jsi nezveřejnil co vlastníš za cpu. Můj názor na ty desky znáš z předchozího příspěvku. Nejdříve ale zkus jiný pořádný zdroj. Pokud bys pak musel kupovat nový, tak doporučuji tento:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

V podstatě mám podobnou pc konfiguraci jako ty, až na o něco výkonnější procesor a tento zdroj (spíše jeho podobný předchůdce) mi mou sestavu napájí od roku 2011 bez jediné poruchy.


02 led 2018, 10:30
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Tak celodenní čekání v naději že to bude zdroj vyprchalo.Zdrojem to není.Ach jo ten pán nahoře mě nemá rád,ale nedivím se mu.To ten nový rok pěkně začíná!!!Přemýšlel jsem ještě o nějakých řadičích do PCI Express nebo tak ale když bych potřeboval usb taky vepředu.Je to asi blbej nápad že?Možná by to nějak složitě zapojit šlo ale ....No hold musím zkusit novou desku jestli ještě ně někde bude.Dík za pomoc,dám kdyžtak vědět jestli to pomohlo.


02 led 2018, 19:23
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Vzdáváš to moc brzo a ještě jsi nevyčerpal všechny možnosti. Při vypnutém a odpojeném pc od 230V vytáhni z desky všechny připojené usb porty co vedou kabely na skříň. Odpojil bych i optickou mechaniku sata. Pevný disk bych nechal připojený. Nastartuj pc a vyzkoušej porty co jsou integrované přímo na základní desce vzadu. Vizuální kontrolu desky jsi provedl? Nějaké nafouklé kondenzátory, nebo něco jiného zjevně poškozeného?

Jinak ano, řadič lze použít. Nejlépe do pcie slotu, který zajistí potřebnou rychlost. Měly by existovat i s externími porty pro vyvedení na skříň. V minulosti jsem nějaké zkoušel, ale ne na každém pc a vždy to fungovalo korektně.


03 led 2018, 07:46
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Nic.Nemám na to nervy.Nenapadá mě co ještě vyzkoušet.Nešlo by nějak přinutit USB3 aby startovalo hned po restartu pc,abych se dostal do biosu
sice nevím co bych tam našel ale kdyby to fungovalo mohl bych změnit bootování a zkusit nahrát přes acronis starou zálohu pc.Třeba blbnou nějaké ovladače.Nevím.


03 led 2018, 21:05
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

To USB3.0 musí normálně běžet už při nastartování pc. Však z toho běžně bootuju instalaci systému. Navíc jsem připojil před chvíli svou klávesnici a myš jen do usb3.0 a normálně jsem se dostal do biosu a obé tam funguje. Pokud tobě ne, tak to je zvláštní. Ještě možnost je reset biosu. Ale tím samozřejmě přijdeš o veškerá nastavení cos tam měl a je dost možné, že ty usb porty stejně nebudou fungovat. Stále mám dojem, že něco není v pořádku s napájením, možná na desce....
Tím odpojením externích portů jsem myslel to, aby se vyloučil možný zkrat na kabeláži či přímo v portech. Chápu, že tě to štve, ale kromě koupi nové desky už toho moc nezbývá.


04 led 2018, 07:54
Profil
Master Sergant
Master Sergant

Registrován: 09 pro 2009, 17:48
Příspěvky: 140
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Skusil by som ten reset biosu. Kamarat ked u nich vypadla elektrika tak mu pc ani neblikol pri zapnuti. Po resete biosu vsetko v poriadku.


04 led 2018, 08:33
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 12 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 24
Příspěvek Re: USB 2 na základní desce nejdou.

Hlásím malej úspěch.Napadlo mě připojit starou klávesnici k PS/2 a ejhle do biosu se na výběr zařízení k bootovaní klávesou F12 taky.Já jsem malej ale šikovnej.Jenže co teď,co hledat biosu,nějaký napájení usb?Nebo zkusit novou čistou instalaci windows,nebo zkusit instalovat starou zálohu PC přes Acronis?Co myslíte?Ještě se mě zdá že začíná haprovat i USB3,seká se nyš i klávesnice atd.Ještě mě napadlo což takhle nějakej vir,nemohl by to dělat?Jinak všem moc děkuju za snahu.
PS:Vlastně prd.Moc toho nepustím když mě vlastně nejde usb3 hned po startu protože to nenabotuje.Nevíte jestli se to dá v biosu nějak nastavit?
Budu to muset zkusit vypálit na CD,DVD, to nabotuje.
Houby udělám,nebudu mít myš a bez myši instalovat windows neumím.


04 led 2018, 17:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze