fastshare
Repráky + sluchátka
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 13:25





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 9 ] 
 Repráky + sluchátka 
Autor Zpráva
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Registrován: 11 kvě 2009, 15:43
Příspěvky: 37
Příspěvek Repráky + sluchátka

Jdu si opět pro radu, na starém počítači jsem měl za zadu napojený kábl na repráky a ze předu byli také dva na sluchátka mikrofon. když sem chtěl puužít sluchátka prostě jsem je že prědu pích a repráky nejeli a zvuk šel do sluchátek Teď mám pouze jednu dírku ze zadu, a pořád tam lozit abych si přepojil z repráku na sluchátka a obráceně se mě opravdu nechce, není nějaká rozdvojka že bych si přepínal mezi sluchátkama a reprákama? Díky za pomoc


16 říj 2017, 14:58
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Repráky + sluchátka

Lze to řešit několika způsoby. Ten nejobyčenější je použít rozdvojku - redukci jack 3,5mm:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Pokud by ti nevyhovovalo, že je to vzadu za pc, tak si to píchni na prodloužení, ať to máš po ruce:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Můžeš mít takhle trvale připojeny jak sluchátka, tak reproduktory a neublíží to ani zvukovce.

Další možnost je využít přímo konektor pro sluchátka na reproduktorech, pokud ho tam máš. Po připojení se odpojí repráky.
Nevím co máš za PC skříň, ale tento typ konektoru mají skoro všechny skříně. I ty dražší. Moje Anidées AI6 je těmito konektory vybavena také.


16 říj 2017, 20:04
Profil
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Registrován: 11 kvě 2009, 15:43
Příspěvky: 37
Příspěvek Re: Repráky + sluchátka

Dobrá, takže když tam dám rozdvojku tak si pak mužu třeba ve vin přepínat který bude primarní? bud repráky nebo sluchátka?
Jinak ta prodlužka je docela naprd když na sluchátkach mám i mikrofon což sem zapoměl. a když píchnu mikrofon do 2+1 beden tak to nefunguje bohužel, takže jedině rozdvojku. Jinak sem četl že je nějaký program na to že se bud primárně nastaví sluchátka či repráky podle toho jaký spustím program, asi nevíš jméno že? jinak díky za pomoc


16 říj 2017, 20:36
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Repráky + sluchátka

Tak to bohužel ne. Ve windows tohle nepřepneš aby ti hrály buď repráky nebo sluchátka. Pokud budeš chtít poslouchat jen sluchátka, tak repra budeš muset zeslabit.

Jinak ty přední konektory na pc jsou vnitřní kabeláži připojeny do základní desky a když připojíš sluchátka, tak to aktivuje nějaký kontakt a automaticky vypne repra. Windows tak pozná, že jsi připojil sluchátka. Tak to funguje běžně. Ale u tebe tam není nic čím by to windows mohl poznat.

Co ta skříň, jakou vlastně máš? Se mi nechce věřit, že takovou věcí není vybavena.


16 říj 2017, 21:17
Profil
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Registrován: 11 kvě 2009, 15:43
Příspěvky: 37
Příspěvek Re: Repráky + sluchátka

No takže obyč rozdvojka, takže to vlastně znamená že bud zeslabím repra kvuli sluchátkum a naopak? to by mě asi tak nevadilo, je to pořád lepší jak lozit za počítač. popravdě z boku mám dvě dírky na jack asi, ale ani jedna nefunguje... jinak beda je tahle https://www.czc.cz/bitfenix-comrade-okno-cerna/171934/produkt


17 říj 2017, 14:38
Profil
Private
Private

Registrován: 19 zář 2013, 15:13
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: Repráky + sluchátka

Tak se mrkni dovnitř počítače jestli máš ty jacky zapojený. Jestli byl počítač kupovaný jako komplet tak by to propojený mělo být, jestli sis ten komp bastlil doma tak si to holt budeš muset zapojit sám. V manuálu k motherboardu by mělo být označený kam a kábl s konektorem by měl být přímo součástí bedny.

norad


17 říj 2017, 15:17
Profil
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Registrován: 11 kvě 2009, 15:43
Příspěvky: 37
Příspěvek Re: Repráky + sluchátka

No komponenty jsem si vybíral, ale oni mě to sestavili, takže nevím k čemu to muže sloužit ale jsou u toho blízko diody a jedna pořád bliká. no skoro pořád, hlavně když něco na počitači dělám. no nic asi to pořeším tou rozdvojkou, je to nejmenší zlo :) díky za rady


17 říj 2017, 16:09
Profil
Private
Private

Registrován: 19 zář 2013, 15:13
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: Repráky + sluchátka

Záleží na vkusu každého soudruha ale podle mně je nejmenším zlem buď zdrbnout dotyčného že ti to zapomněl zapojit (případně se na to vykašlal) nebo si tam ten konektor zastrčit sám. Je to otázka řádově několika minut (i s otevřením a zavřením case). Teda než řešit nějakou rozdvojku a pak ztišovat a zesilovat zvuk podle toho zda poslouchám repro nebo sluchátka.

norad


17 říj 2017, 17:51
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Repráky + sluchátka

TurbotraktoR55 píše:
No takže obyč rozdvojka, takže to vlastně znamená že bud zeslabím repra kvuli sluchátkum a naopak? to by mě asi tak nevadilo, je to pořád lepší jak lozit za počítač. popravdě z boku mám dvě dírky na jack asi, ale ani jedna nefunguje... jinak beda je tahle https://www.czc.cz/bitfenix-comrade-okno-cerna/171934/produkt

Ano, buď zeslabíš repra kvůli sluchátkům a nebo naopak.

No vidíš, že je na skříni jack :). Zvolil bych stejný postup co radí uživatel norad. Otevřít skříň (pokud není zaplombovaná) a podívat se jestli je ta kabel od jack konektorů připojen do základní desky. Pokud je, tak hledat problém v software zvukovky. Pokud není připojený do zákl. desky, tak bych hodil dotaz na firmu, která ti PC skládala a případně aby problém vyřešili. Možná by to mohli provést i v obou případech. Tohle je věc, která prostě musí fungovat.


17 říj 2017, 18:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze