fastshare
Instalace Windows 10
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 16:31





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 
 Instalace Windows 10 
Autor Zpráva
Private
Private

Registrován: 17 lis 2010, 17:56
Příspěvky: 6
Příspěvek Instalace Windows 10

Ahoj lidi, mám tady netbook od kamaráda, jedná se o Asus Eee PC Seashell series, kdy mu počítač běžel pomalu, tak jsem se rozhodl pro čistý reinstall. Když netbook kupoval, měl tam Windows 7, které přeinstaloval ještě v nabídce od Microsoftu na Windows 10, tak jsem si říkal, že to nebude nic složitého, dal jsem tedy čistou reinstalaci windows bez CD, jelikož to systém nabízí. smazal jsem všechny soubory, ale počítač v nějakých 60% vyhodil error, měl jsem šanci to zkusit znova, tedy jsem tak učinil, ale pořád to stejné, říkal jsem si, že to takhle tedy nepůjde, že prostě reinstaluju PC jinak, tak jsem restartoval netbook, a na harddisku už se nenacházel žádný systém, tzn. smazalo se to do takové míry, že už windows nemohl naběhnout, tak jsem vytvořil bootable flashku s windows 10, přeformátoval HDD do GTP (což Windows požaduje, jinak to nešlo nainstalovat) zformátoval disk, odstranil všechny oddíly disku a dal instalovat, ovšem při 0% zhruba po patnácti vteřinách mi vyjede bluescreen s nápisem: IRQL not less or equal

A tady jsem v koncích, co jsem tak googlil, hodně lidí takový problém mají, ale se systémem na disku, což ale nemůže být problém, protože disky jsou zformátované. Jsem opravdu v koncích, nevím, co dál, tak doufám, že mi tady někdo poradí, poučí mě a budu šťastným člověkem! :) Díky


14 srp 2016, 22:10
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Instalace Windows 10

zygma píše:
přeformátoval HDD do GTP (což Windows požaduje, jinak to nešlo nainstalovat) zformátoval disk, odstranil všechny oddíly disku a dal instalovat

To je samozřejmě ptákovina cos napsal. Nejdříve se odstraní všechny oddíly na disku a pak se vytvářejí (MBR nebo GPT). Formátovat se nic nemusí, windows si oddíl kam ho budeš instalovat naformátuje sám. Ty ostatní co vytvoří, tak se do nich rozhodně nehrabe.

Pokud na noťasu byl win7, tak si zjisti, zda to má UEFI bios. Pokud chceš vytvářet oddíly GPT, tak musíš nabootovat přes UEFI, secure boot na noťasu nebude když tam byl původně windows 7, ale vypni fast boot pokud ho má.

Instalační flash disk vytvoř v programu Rufus a nastav "GPT schéma oddílu pro UEFI a souborový systém FAT32". Pak napiš jestli to fungovalo.

K té chybě - asi bych nejdříve provedl kontrolu operační paměti programem memtest, ale zřejmě to bude ok. Flashku zkusit do jiného portu.


15 srp 2016, 18:59
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze