fastshare
Flac/Alac
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 18:53





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Flac/Alac 
Autor Zpráva
Private
Private
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2008, 09:09
Příspěvky: 8
Příspěvek Flac/Alac

V dnešní době velkých HDD pro mé ucho ztrácí MP3 formát smysl. Nevím kolik moc linků na lepší formáty tu celkově je, ale bylo by fajn mít na to vlastní sekci ve které by se jednotlivý autoři hledali zvlášť.

Uškrčená MPtrojka stažená za 8 sec je fakt děs.

_________________
AMD FX-8350
MSI 970 GAMING
EVGA 660 GTX 3GB
8GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury
Crucial M550 128GB 7mm
WD Black 1000GB 64MB
Seagate Barracuda 320GB


25 dub 2015, 11:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 bře 2009, 15:21
Příspěvky: 362
Příspěvek Re: Flac/Alac

mp3 soubor (z originálu) o 320 kbps nese 96% informací původního souboru, formáty ogg a wma dokonce 98%. Takže pokud je konvertován originální soubor, nedá se ani cvičeným uchem rozlišit mp3 od flac. Ovšem problematika je to široká, nedá se zde krátkém čase vše vydiskutovat. Z mé osobní zkušenosti - pokud je uploadován stejný soubor ve formátu flac a mp3, z více-méně nepochopitelných důvodů je smazán ve velice krátké době soubor ve formátu flac pro nezájem downloaderů. Existují fóra, která přijímají pouze bezztrátové formáty souborů, nebo alespoň tyto soubory zařazují do oddělených sekcí.

_________________
Pokud mohu, funguji. Funguji jak mohu.


26 dub 2015, 08:10
Profil
Private
Private
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2008, 09:09
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Flac/Alac

Nemůžu si pomoct, ale přece jen slyším rozdíl mezi dobrou MP3 a Flacem. Ale tak jak říkáš některé MP3 ujdou. Takže proč přebírat MP3, když Flac je stoprocentní ;-)

_________________
AMD FX-8350
MSI 970 GAMING
EVGA 660 GTX 3GB
8GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury
Crucial M550 128GB 7mm
WD Black 1000GB 64MB
Seagate Barracuda 320GB


26 dub 2015, 09:52
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: Flac/Alac

ajta píše:
mp3 soubor (z originálu) o 320 kbps nese 96% informací původního souboru, formáty ogg a wma dokonce 98%. Takže pokud je konvertován originální soubor, nedá se ani cvičeným uchem rozlišit mp3 od flac. Ovšem problematika je to široká, nedá se zde krátkém čase vše vydiskutovat. Z mé osobní zkušenosti - pokud je uploadován stejný soubor ve formátu flac a mp3, z více-méně nepochopitelných důvodů je smazán ve velice krátké době soubor ve formátu flac pro nezájem downloaderů. Existují fóra, která přijímají pouze bezztrátové formáty souborů, nebo alespoň tyto soubory zařazují do oddělených sekcí.

MP3 ano, ale musí být skutečně přímo z originálu. Bohužel se dělávají takové praktiky, že se MP3 (nebo WMA, či jakýkoli jiný ztrátový formát) znovu překomprimuje do MP3, čímž se dále ztrácí další informace. Dělá se dokonce i to, že z MP3 s datovým tokem třeba 128 kb/s někdo udělá 320 kb/s... Aneb ať máme co stahovat v ještě horší kvalitě, než bylo původní MP3 128 kb/s.

Jinak si dovolím nesouhlasit. Cvičené ucho s kvalitnějšími reproduktory a PC se samostatnou (kvalitnější) zvukovou kartou (nikoli integrovanou na základní desce) může slyšet rozdíl mezi MP3 a FLAC/APE/WavPack a dalšími bezztrátovými formáty.
Párkrát jsem si schválně stáhnul ze zahraničních zdrojů 24bitový FLAC se vzorkovací frekvencí 96 kHz (čili kvalita +- dvojnásobná oproti CD) a někdy ten rozdíl je opravdu velmi výrazný, a to nemám nijak profesionální aparaturu za desetitisíce. Aniž bych se soustředil, ta stejná skladba a stejné zpracování zněla trochu jinak jak na obyčejném MP3 z CD. Výrazně byly např. slyšet některé tóny/zvuk. efekty, které v MP3 nebyly vůbec slyšet či byly zastřené.

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


26 dub 2015, 11:16
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 bře 2009, 15:21
Příspěvky: 362
Příspěvek Re: Flac/Alac

Ano, ale to jsme odbočili. Nebylo by tedy dobré vytvořit podsekce v jednotlivých hudebních sekcích, i za cenu toho, že by v nich příliš mnoho souborů nebylo? Čekám na návrhy, jak toto řešit a na následnou diskusi.

_________________
Pokud mohu, funguji. Funguji jak mohu.


27 dub 2015, 07:32
Profil
Corporal
Corporal

Registrován: 14 lis 2007, 15:02
Příspěvky: 57
Příspěvek Re: Flac/Alac

ramsteinall ...pokud máš zájem pouze o tento bezztrátový formát,napiš mi.Já stahuji pouze a jen toto.
Jinak pravda je,že pokud je MP3 udělán opravdu kvalitně a kvalitním programem, je to prakticky nerozpoznatelné od CD.
Já,jak je jinde o mě známo,jsem maniak do hudby a pořídil jsem si (narozky) tyto repro JAMO.Na tuto značku nedám dopustit.Níže je odkaz a mohu ti říci,že zvuk je naprosto bombastický a opravdu neslyším rozdíl mezi lossless a mp3.
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

_________________
    i_m_a_g_e
    i_m_a_g_e


28 dub 2015, 17:00
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2009, 17:35
Příspěvky: 216
Příspěvek Re: Flac/Alac

...

_________________
i_m_a_g_e
PC CPU: i5-3570K @ 3,4 GHz GPU: AMD HD7950 Tahiti Pro 3GB RAM: Kingston HyperX Beast XMP 8GB 1600MHz
NTB CPU: i7-5500 @ 3GHz GPU: NVIDIA GeForce 840M 2GB RAM: 8GB 1600MHz


Naposledy upravil overlord70 dne 14 kvě 2015, 17:14, celkově upraveno 1

03 kvě 2015, 21:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 bře 2009, 15:21
Příspěvky: 362
Příspěvek Re: Flac/Alac

overlord70 píše:
Souhlasím... Například u novýho alba Sabaton je rozdíl mezi MP3 a FLAC obrovskej... Když jsem to slyšel poprvý tak jsem nevěřil, že je to stejná písnička... Nebo soundtrack z World of Warcraft (například Mists of Pandaria) je hodně znát... A hlavně soubor soundtracků od Blizzardu od Echoes of War, což je 200 členej orchestr a je to opravdu znát. Velikost paměti dnešních mobilů a schopnost FLAC přehrát už je dnes takřka v každém mobilu.


Tohle je problém převážné většiny downloaderů. Pídí se po co nejkvalitnějších nahrávkách a potom je přehrávají v mizerných počítačových reproduktorech, nebo nedejbože v telefonu, v lepším případě ve třistakorunových sluchátkách. Tím nechci říci, že je toto váš případ, ale moje letité zkušenosti s hudbou mi toto potvrzují. Fajnšmekrů je jako šafránu, ale ti jistě nehledají špičkovou kvalitu na fórech, jako je toto. A bohužel ani legální placené servery tuto kvalitu ve většině případů nenabízejí. Je opravdu velký rozdíl být schopen FLAC přehrát a být schopen FLAC přehrát kvalitně. A věřte, že vím, o čem píšu.

_________________
Pokud mohu, funguji. Funguji jak mohu.


04 kvě 2015, 17:11
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 črc 2009, 11:48
Příspěvky: 245
Bydliště: ..zelená je louka..
Příspěvek Re: Flac/Alac

ahoj.pokud někdo má zájem tak kvalitu najdete zde :
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Já hledám muziku na tomto fóru,ale podmínka je registrace :
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.
,pochopitelně i zde najdete předmětnou kvalitu. :D (Dr.Satan potvrdí ) :D

_________________
Case Fractal Design Define 7 Compact Black TG dark
CPU AMD Ryzen 5 1600 s chladičem Arctic Freezer 34 CO , 12nm
Ram Crucial Ballistix Black 32GB (4x8GB) DDR4 3000 CL15
Power Seasonic CORE GM-650 - 650W
SSD 1 : Samsung 860 EVO 500GB
SSD 2 : Samsung 870 QVO 1TB
GK Asus RX560 O4G EVO RX 560 4GB


04 kvě 2015, 17:35
Profil
Moderátor
Moderátor

Registrován: 14 pro 2008, 11:40
Příspěvky: 1489
Příspěvek Re: Flac/Alac

Zavádět samostatné sekce pro bezeztrátově komprimované formáty asi smysl nemá.
Na Internetu se dají nalézt dobré zdroje, ale z pochopitelných důvodů nemá smysl
o nich vést otevřenou diskusi a ohrožovat tím jejich existenci.

Pokud se týče rozlišitelnosti různých druhů kompresí, je jasné, že MP3 je např.
pro klasickou hudbu a cvičené ucho téměř nepoužitelná. U elektronické hudby
je to lepší, ale doba, kdy se MP3 ukládaly do 128 kbit/s z důvodu nedostatečné
kapacity datových úložišť a připojení k netu, je už dávno za námi.

_________________
ČTĚTE a přemýšlejte! Klidně se zeptejte. ;-)


05 kvě 2015, 17:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze