fastshare
CZ lokalizace ve hrách - ponechat orig. jazyk
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 17:29





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 CZ lokalizace ve hrách - ponechat orig. jazyk 
Autor Zpráva
Private
Private

Registrován: 07 pro 2009, 12:10
Příspěvky: 3
Příspěvek CZ lokalizace ve hrách - ponechat orig. jazyk

Ahoj,
jsem rád, že se někteří z vás snažíte přiblížit hry i lidem, kteří neumějí anglicky, ale mohli byste prosím přestat přepisovat originální texty českými, aby pak nešel změnit jazyk hry? Pokud chcete dávat do hry CZ jazyk, není nic jednoduššího, než udělat kopii originálního textu a předělat jí do češtiny a ponechat ve složce oba jazyky, aby si člověk mohl vybrat. Anebo do raru přidat složku s lokalizací, která se jen překopíruje. A ne natvrdo přepsat originál a kdo chce EN tak má smůlu, anebo musí jako já po všech koutech internetu hledat originální jazyk ke stažení a pak to překopírovávat zpět.

:shock: :shock: :shock:

Díky


28 čer 2018, 16:56
Profil
Uplinker
Uplinker
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2010, 12:41
Příspěvky: 33551
Příspěvek Re: CZ lokalizace ve hrách - ponechat orig. jazyk

Tak trošku nesouhlasím. Mnohdy je CZ ve formě jako xdelta (= rozdílový) Patch. Což znamená, že třeba v 5 GB souboru upraví jen ta data která jsou lokalizační (KB max MB). Kdyby se měla dělat záloha tak se může stát, že hra nebude mít 5 GB ale třeba 30 GB neb těch souborů jsou kolikrát jednotky\desítky...

_________________
Nově pro dělené archívy přidávám záchranné segmenty. Pokud původní .part nelze stáhnout či je nevratně poškozen lze jej nahradt záchranným segmentem (platí pro jakýkoliv .part z daného Uploadu). 1 segment = jeden nahraditelný chybějící \ poškozený .part


28 čer 2018, 17:14
Profil
Sergeant
Sergeant

Registrován: 12 kvě 2009, 07:58
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: CZ lokalizace ve hrách - ponechat orig. jazyk

Fanouškovské češtiny většinou přepíšou některou z původních jazykových verzí hry, protože "přidat další" prostě nejde. Pokud je hra jen v angličtině, přepíše angličtinu. Pokud chceš angličtinu a češtinu ne, tak tam češtinu nedávej a hotovo. Pokud tam dáš češtinu a chceš to později vrátit na angličtinu, většinou stačí v distribučním klientovi (Steam, Origin atd.) provést ověření integrity dat - verifikaci souborů - opravu instalace (vyber si - každý to nazývá jinak). U warezu je to tvůj boj. Tam nikdo opravu instalace nedělá, ale s tím už musíš počítat. Krom toho i tvůrci češtin často říkají, že čeština funguje na oficiální verzi hry a na dalších 15ti warez verzích to ani nezkouší.

Nehledě tedy na fakt, že tohle není forum tvůrců češtin, abys tu žádal o něco takového. ;-)


28 čer 2018, 17:54
Profil
Private
Private

Registrován: 07 pro 2009, 12:10
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: CZ lokalizace ve hrách - ponechat orig. jazyk

Já jsem třeba teď naposledy vracel EN do hry tak, že jsem stáhnul 100kb INT soubor, ve kterém všechny ty texty byly a překopíroval jsem to namísto toho souboru s češtinou. Takže proto říkám, že šlo úplně jednoduše k uploadu přidat tento 100Kb soubor s českýma textama a dát lidem možnost, že pokud chtějí CZ, můžou si to tam jednoduše zkopírovat a upload nechat v EN. Nevidím v tom problém.


29 čer 2018, 15:35
Profil
Sergeant
Sergeant

Registrován: 12 kvě 2009, 07:58
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: CZ lokalizace ve hrách - ponechat orig. jazyk

100kB byl buď konfigurační soubor hry, která už měla češtinu integrovanou nebo tam těch textů bylo proklatě málo. Češtiny jsou často ve formě instalátoru a i když má třeba 10MB, tak k instalaci potřebuje i pár desítek GB volného prostoru, protože se integruje hluboko do archivů hry.

I kdyby to šlo jednoduše vrátit u každé hry, což nehrozí, tak pochybuji, že někdo na českém fóru bude ještě hledat a přibalovat soubor, který české verzi vnutí angličtinu. Spíš bych takovou zbytečnost hledal jinde.

Když to řeknu v kostce:

Pokud stáhneš EN verzi, češtinu tam nedávej a nemáš problém.

Pokud stáhneš CZ verzi, tak si nestěžuj a nevymýšlej nesmysly.


10 črc 2018, 15:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze