fastshare
:.:.: VYJÁDŘETE SE K TÉTO SEKCI :.:.:
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 09:50





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra







Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 :.:.: VYJÁDŘETE SE K TÉTO SEKCI :.:.: 
Autor Zpráva
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 20 čer 2009, 12:47
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: :.:.: VYJÁDŘETE SE K TÉTO SEKCI :.:.:

malvert píše:
syk píše:
ahoj, mam dotaz

1. proc se filmy v rozliseni 1916 x 798 (a podobna podivna rozliseni) oznacuji jako FullHD, nebo 1080p ??

2. proc nekdo vezme DVD (720 x neco) a ripne to v rozliseni 704 x neco, kdyz puvodni rozliseni je jen o 16 bodu vetsi ??

co vede autora (pokud uz se dostane ke kvalitnimu zdroji), aby takovou vec vubec vytvoril?
at uz se jedna o 704, nebo 1916... hlava mi to proste nebere



1. Znamená to, že film má formát obrazu 2,40:1 a jedná se o rozlišení toho samotného výřezu
bez černých pruhů. Někdo může udělat rip včetně černých pruhů, takže pak bude sice rozlišení
1920x1080 (16:9), ale to bude včetně těch černých pruhů nahoře a dole, pokud má film formát
obrazu 2,40:1.

2. Těch 16 bodů může být třeba černý pruh po stranách. Někdy mají filmy na DVD po stranách
různě silné černé pruhy, takže je autor ripu ořízne. Nebo může chtít víc oříznout vrchní nebo
spodní stranu, protože není dobře zarovnaná (bývá tam takový černý zub), takže musí oříznout
i boční strany, aby zachoval formát. Ořez o 16 bodů se prováděl hlavně u formátu XviD kvůli
kompatibilitě.



dik za odpoved. bal jsem se ze je to vysledek nejakeho "šikuly" orezani cernych pruhu nahore a dole chapu, ale 1916 a 704 se chape ponekud hur :) preci jenom cerne pruhy po stranach prijdou podivne vzhledem k tomu ze mame vsechny bezne formaty nalezato :)
nic to ale nemeni na tom, ze sahnu po filmu ktery je oznacen 1080p nebo fullHD a stahne se mi 1916 x 798. osobne jsem s tim spokojen, pro me je to dostatecne dost, nicmene neni to skutecnost. je to pouze HDrip nikoliv FullHDrip.

abych nebyl jen skarohlid. lide zde se o to staraji hezky, odkaz na csfd, casto popis a screen, uvedene rozliseni, audio kanaly a pod. tomu rikam super a muzu jen zatleskat.


26 lis 2016, 18:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze