fastshare
Half-Life: Alyx
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 17:14





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 Half-Life: Alyx 
Autor Zpráva
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Registrován: 30 črc 2009, 15:06
Příspěvky: 41
Příspěvek Half-Life: Alyx

Tady píší, že díky modderům bude Half-Life: Alyx hratelný i bez VR helmy:

https://www.idnes.cz/hry/novinky/half-life-alyx-bez-vr-bez-helmy-hry.A200325_162013_bw-novinky_srp

Tak jsem na to zvědav, ale zatím asi tato verze ještě nikde dostupná není...


26 bře 2020, 16:53
Profil
Warman
Warman
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2008, 11:46
Příspěvky: 1254
Bydliště: unknown
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

Jako bylo by to super, jenže hlavní problém je ten, že celé ovládání hry není nastavené na klávesnici + myš nebo joystick, ale na pohyby rukou ve VR. Tak uvidíme, jak se s tím poperou.

Každopádně nechápu ty názory, že bez VR bude ten zážitek o dost horší. Vždyť je to přece normální videohra, která se pouze jinak ovládá, toť vše. Příběh zůstane stejný a třeba taková likvidace nepřátel taky, jen k tomu nebude potřeba VR set, ale myš a klávesnice a bude z toho normální FPSka. Navíc jsem si už VR set i zkoušel a na zadek jsem si z toho nesedl - akorát mě z toho bolela trochu hlava stejně jako z 3D brýlí...


26 bře 2020, 17:00
Profil
Master Sergant
Master Sergant

Registrován: 15 pro 2010, 12:25
Příspěvky: 151
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

funguje skvěle. S VR naprostá BOMBA ! Titul co opravdu nastavuje laťku pro ostatní vývojaře v oblasti VR her.


29 bře 2020, 16:51
Profil
Sergeant
Sergeant

Registrován: 28 pro 2009, 23:23
Příspěvky: 112
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

Hlavne ten konec....na tohle vsichni cekali 13 let :-)


29 bře 2020, 21:45
Profil
Warman
Warman
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2008, 11:46
Příspěvky: 1254
Bydliště: unknown
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

https://www.youtube.com/watch?time_continue=955&v=9tOQIWZraks&feature=emb_logo

Už se na tom pomaličku pracuje. :D


30 bře 2020, 05:38
Profil
Private
Private

Registrován: 15 úno 2012, 14:50
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

po rozbalení z Winraru jsem nenašel žaden soubor k instalaci, tak že nevim jak to funguje, mužete mi někdo poradit. Díky


30 bře 2020, 14:17
Profil
Master Sergant
Master Sergant

Registrován: 15 pro 2010, 12:25
Příspěvky: 151
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

no tak hrat to na klavesnici a mysi je naprostá sra*ka :D. Ta hra je dimenzovaná pro VR. Tim je mimo jiné myslena i rekace NPC a počet NPC, interkace hráče s prostředím atd.. takže na klavesnici a mysi přeju hodně zážitku a zábavy :D


30 bře 2020, 14:58
Profil
Warman
Warman
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2008, 11:46
Příspěvky: 1254
Bydliště: unknown
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

No a? Hry jako první Saints Row, Red Dead Redemption či Battlefield - Bad Company jsou taky dimenzované pouze pro konzole a stejně jdou hrát i na PC. A až s tou hrou modeři skončí, aby ses nakonec nedivil ty, jakou máš osekanou verzi Half-Life - Alyx pro VR, když ten mód může všechno zautomatizovat pomocí skriptů a ještě k tomu přidat a upravit inteligenci NPCček, takže z toho klidně vznikne regulérní další titul jako původní Half-Life, dvojka a epizody jedna a dvě. ;-)

To máš jak s GTA 5 pro Xbox 360 a PS3. Konzolisti se PC hráčům vysmívali, jak tu hru nemůžou hrát, zatímco oni už ano a nyní jsou to oni, co jsou za blbce, protože mají nejhorší verzi té hry. :D Kdo si počká, ten se dočká.


30 bře 2020, 15:59
Profil
Sergeant
Sergeant

Registrován: 12 kvě 2009, 07:58
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

Tim, že z toho osekáš VR, dostaneš osekanou hru, ne naopak ;-) Když někdo neuznává VR a hledá důvody proč ho nemít, tak neni hned potřeba si je vymýšlet a lhát nebo ji přirovnávat k něčemu, co s tím má jen pramálo společného.

Ve VR to neni "normální hra". Tam tě to daleko víc vtáhne do děje, protože tam prostě jsi osobně uprostřed toho děje. Celá hra tam má hloubku, řečeno obrazně i doslova. Interakce neni jenom stisk tlačítka pro interakci atd atd.

Alyx s modama bez VR bude demo. Nic víc.


30 bře 2020, 16:25
Profil
Warman
Warman
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2008, 11:46
Příspěvky: 1254
Bydliště: unknown
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

Divil by ses, co všechno modeři dokážou... Stačí se podívat na emulátory konzolí či na nejlepší modifikaci do GTA San Andreas Things To Do In San Andreas, která přidává věci z betaverze a herní dobu prodlužuje téměř na dvojnásobek. Dřív to bývala nestabilní modifikace, ale to už neplatí. A když jsou modeři tohle všechno schopní udělat, tak nějaká konverze VR hry pro myš a klávesnici pro ně nebude problém.
Já žádné výmluvy nehledám a nelžu - tohle jsou prostě pravdivé fakty a že to ty tak nechceš vidět, to není můj problém. Navíc ti to může být úplně jedno, protože to já budu čekat, až to nějak předělají. Jenže mně čekání nevadí a klidně budu čekat i 5 let - napíšu si to na svůj To-Do list a až bude, tak bude. :)

Pokud je hra kvalitní, vtáhne tě do děje i bez VR. Člověk to prostě jenom musí umět prožívat, toť vše.


30 bře 2020, 17:50
Profil
Sergeant
Sergeant

Registrován: 12 kvě 2009, 07:58
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

No tak já jim rozhodně držím palce, ať se jim to povede... Bude zajímavé, jak vyřeší otvírání všech dvířek, šuplíků a prostrkávání rukou mřížemi, aby se dalo dosáhnout na něco, kam není přímý výhled nebo situace kdy je potřeba obě ruce, každá na něco jiného. Obávám se ale, že ze hry opravdu zbude jenom demo nebo tam bude spousta úprav i v designu úrovní. Rozhodně z toho nebude nic, čemu by se dalo říkat Half-Life: Alyx. Zbude jenom příběh, ale na to se dá podívat i na videu.


30 bře 2020, 19:51
Profil
Warman
Warman
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2008, 11:46
Příspěvky: 1254
Bydliště: unknown
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

No, hlavní je, aby hra šla vůbec dohrát a pokud půjde, až teprve potom se můžou řešit detaily třeba automatizováním pomocí skriptů. A když holt něco nepůjde, tak se to buď vypustí, nebo udělá nějak jinak. V GTA 5 taky nelze hrát kulečník (přitom je normálně ve hře přítomen) a šipky ano, kdežto v GTA 4 šlo obojí a nikomu to nevadí. Takže si myslím, že když se 1 nebo 2 věci ze 100 vypustí, nikomu to nějak extra vadit nebude. :)


31 bře 2020, 05:08
Profil
Warman
Warman
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2008, 11:46
Příspěvky: 1254
Bydliště: unknown
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

Ten chlap Unreal Academy je prostě neuvěřitelnej - od vydání hry neuplynulo ještě ani 10 dní a on už má téměř kompletně vychytaný celý non VR mód. Už lze pomocí myši a klávesnice řešit i puzzle, dávat a vyndávat věci z batohu, gravitační rukavice taky fungují a stejně tak upgrade zbraní. Jediné, co chce ještě udělat, je pohyb pomocí WASD místo teleportování a zprovoznit nabíjení zbraně přes klávesu R. Do konce tohoto týdne to hodlá vydat a potom už bude řešit pouze bugy a případně tento mód dál rozšiřovat, pokud ho něco napadne.

https://www.youtube.com/watch?v=0rbGmIoJ_-8

Tak co? Pořád si myslíte, že si hru vůbec neužijeme bez VR setu? Já myslím, že třeba ty puzzle budou stejná piplačka i s myší a klávesnicí. ;-)


02 dub 2020, 16:30
Profil
Warman
Warman
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2008, 11:46
Příspěvky: 1254
Bydliště: unknown
Příspěvek Re: Half-Life: Alyx

Unreal Academy se sice sekl o 8 dnů, ale i tak svoje slovo dodržel a svůj FakeVR mód nakonec i vydal:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


A také dost doporučuju zhlédnout tohle video, kde je všechno popsáno:
https://www.youtube.com/watch?v=gKU-bgyN9DM

Unreal Academy měl svoje testery, kteří prošli celou hru a žádné závažné problémy nenašli, takže by hra měla fungovat hezky bez VR setu od začátku až do konce. Akorát pozor, až budete úplně na konci 11. kapitoly - budete si muset spawnout přes konzoli zbraň a pak použít noclip, abyste prošli dveřmi. Tak, jak to vývojáři zamýšleli, to (zatím) nelze provést, ale to je pouze malá vada na kráse. :)


13 dub 2020, 16:29
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze